uitslagen en stand na ronde 6

Partijen in Ronde 6 – 18-10-2022.

1 B Oegema D Elskamp ½-½
2 D.A. van der Maarel F Voogt 0-1
3 J Nijhof Chr Kruse 0-1
4 B Kasteel B Plooy 0-1
5 J van Garderen H Abels 0-1
6 W Beerthuis Z Ugljanin 0-1
7 H Schutte D Hovannesian ½-½
8 E Bastiaannet J Flierman ½-½

Rangschikking na Ronde 6 – 18-10-2022 – Layout 1.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S TPR BRtg ACl Bye AMB AZB
1 L.G.J. de Ruijter 182,2 40,0 4 3 1 0 87,5 0 2166 2174 0 0 2 0
2 D Elskamp 169,0 39,0 6 3 2 1 66,7 0 1852 1773 0 0 0 0
3 F Voogt 158,3 38,0 5 3 1 1 70,0 -1 1732 1453 0 1 0 0
4 H Logtenberg 147,7 37,0 2 1 1 0 75,0 0 1730 1598 0 1 3 0
5 B Oegema 144,5 36,0 5 1 4 0 60,0 -1 1715 1749 0 0 1 0
6 S Wissink 131,7 35,0 2 1 1 0 75,0 0 2202 1972 0 0 4 0
7 R Schuring 123,2 34,0 4 1 3 0 62,5 0 1760 1698 0 0 2 0
8 B Plooy 118,0 33,0 5 3 1 1 70,0 -1 1752 1492 0 0 1 0
9 Chr Kruse 115,7 32,0 4 2 0 2 50,0 -2 1505 1350 0 2 0 0
10 R den Uyl 108,0 31,0 3 1 2 0 66,7 1 1609 1633 0 0 3 0
11 H Abels 102,0 30,0 6 1 3 2 41,7 0 1695 1834 0 0 0 0
12 D.A. van der Maarel 98,7 29,0 5 3 0 2 60,0 1 1592 1572 0 0 1 0
13 D Hovannesian 98,2 28,0 3 0 2 1 33,3 -1 1481 1609 0 1 3 0
14 Z Ugljanin 89,0 27,0 5 3 0 2 60,0 -1 1564 1597 0 1 0 0
15 K Fiks 84,0 26,0 3 1 1 1 50,0 1 1618 1647 0 0 3 0
16 P Guldberg 82,7 25,0 1 1 0 0 100,0 1 1847 1575 0 0 5 0
17 J Nijhof 77,0 24,0 4 1 2 1 50,0 0 1420 1500 0 0 0 0
18 G de Romph 69,0 23,0 0 0 0 0   0   1901 0 0 6 0
19 H de Goede 66,0 22,0 0 0 0 0   0   1767 0 0 6 0
20 H.J. van der Vegt 63,0 21,0 0 0 0 0   0   1561 0 0 6 0
21 B Kasteel 58,7 20,0 5 2 0 3 40,0 1 1358 1300 0 0 1 0
22 J van Garderen 57,3 19,0 4 1 0 3 25,0 0 1157 1323 0 2 0 0
23 M.N. Rodewijk 54,0 18,0 0 0 0 0   0   1349 0 0 6 0
24 W Beerthuis 53,3 17,0 3 0 1 2 16,7 1 1202 1445 0 2 1 0
25 H Schutte 49,2 16,0 4 0 2 2 25,0 0 1325 1457 0 0 2 0
26 J Flierman 45,0 15,0 5 0 3 2 30,0 -1 1351 1452 0 0 1 0
27 W Dufoorte 40,5 14,0 5 1 1 3 30,0 1 1254 1246 0 0 0 0
28 H Busman 35,7 13,0 4 1 0 3 25,0 0 1155 1208 0 0 2 0
29 E Bastiaannet 31,5 12,0 3 0 1 2 16,7 1 1248 1500 0 0 3 0

Tweede winst tweede team

Door Jan van Garderen

Het tweede schaakteam van De Zeven Pionnen heeft ook de tweede wedstrijd in SOS-verband in winst omgezet. In Deventer werd Pallas2 met 4 – 2 verslagen. Dat is een mooie opsteker voor het team en de spelers.

De eerste overwinning was voor Zeko Ugljanin. Met een steeds groter wordend materieel overwicht en meer ruimte moest zijn tegenstander in Zeko zijn meerdere erkennen.
De tweede overwinning was voor Herman Schutte. Systematisch drong Herman zijn tegenstander in de verdrukking. Dankzij Herman kwamen we op een 2-0 voorsprong.
Zelf verloor ik door te passief en te verdedigend spel, waardoor ik steeds minder lucht in mijn stelling en mijn tegenstander geleidelijk meer velden in handen kreeg.
Chris Kroese haalde het derde punt binnen door prachtig positiespel. Vakkundig wist hij zijn gewonnen stelling in winst om te zetten. De tussenstand was toen 3-1.
Harry Logtenberg speelde een prachtige partij en wist zijn tegenstander en de partij met dwangzetten te dicteren. Hij verzwakte daarmee de positie van zijn tegenstander. Het betekende daarna 4-1 voor ons.
De laatste partij van Frans Voogt was spannend. Zijn tegenstander had een pion voorsprong, maar Frans wist goed te verdedigen. Maar uiteindelijk werd hem dit toch fataal. Jammer.

Wij kunnen als team terugkijken op een mooie schaakavond en de tweede overwinning is binnen.

De individuele uitslagen:
Paul Peters – Zeko Ugljanin 0-1
Eric Goedhart – Harry Logtenberg 0-1
Gerrit Smit – Frans Voogt 1-0
Koen Wansink – Chris Kroeze 0-1
Simon Kok – Herman Schutte 0-1
Harmske Luyting- Jan van Garderen 1-0


Geslaagd rapid-toernooi in Epe !

Wat is dat? Stiekem een toernooi in Epe georganiseerd? Nee hoor. Het is een verslag van ons rapidtoernooi uit 2020. Ik kwam het toevallig tegen op de site van de Eerbeekse Schaakclub. Laat dat nu ook toevallig de club zijn waar ik een aantal jaren (begin jaren tachtig van de vorige eeuw) heb geschaakt. Zelfs een keer clubkampioen geworden. Vier leden van de Eerbeekse Schaakclub speelden in 2020 mee in ons laatste rapidtoernooi. Corona was toen nog een buitenlandse aangelegenheid, maar enkele schakers weigerden al de tegenstander een hand te geven. Het is een aardig verslag. Dat wil zeggen: aardig voor ons als club en voor de organisatoren. De spelers uit Eerbeek kende ik niet. Het zijn allemaal nieuwe namen voor mij. De tijd vliegt voorbij. Wellicht is het een opmaat voor een volgend rapidtoernooi van De Zeven Pionnen eind februari 2023. Ik heb de laatste zaterdag van februari al vastgelegd (een optie genomen) bij kulturhus Eper Gemeentewoning. Het zou mooi zijn als die toernooitraditie in ere wordt hersteld.

Dan hieronder het verslag van Eerbeek:

In Epe werd gestreden in 3 groepen van ongeveer gelijke sterkte over 7 ronden volgens het Zwitserse systeem met 20 minuten op de klok. Aanvang 1e ronde 10.00 uur in het Kulturhus aan de Stationsstraat 25.

Motto van deze dag -met aanstekelijke humor geleid door de wedstrijdleider ter plaatse- was :

Spanning, strijd, ontlading en vooral schaakplezier!

Er werd op alle borden fel gestreden met wisselende resultaten.

Peter had zichzelf in groep 3 aangemeld (vraag is : wilde hij de andere 3 leden van de club – die zaten in groep 2 – ontlopen? ). Het was zijn eerste toernooi en hij maakte een prima debuut !

De deelnemers uit Eerbeek scoorden als volgt :

Peter Bette : 3,5 punt uit 7 partijen

Wim Geurink : 3 “ “ “ “

Gerrit Nikkels : 3 “ “ “ “

Ed v. d. Griendt : 1 “ “ “ “ (nogal teleurstellend ! )

In de laatste ronde troffen Wim en Ed elkaar ; deze partij werd door Wim gewonnen.

De eindstanden worden binnenkort vermeld op www.de7pionnen.nl

Rond 16.30 uur was de prijsuitreiking en ontving iedere deelnemer een prijsje in natura zoals een flesje wijn, een rookworst, iets lekkers of een schaakboek.

We kunnen terugkijken op een bijzonder geslaagde schaak dag !

Een goed georganiseerd toernooi (dat wisten sommigen van ons al van voorgaande edities), mooie zaal en scherp geprijsde consumpties.

De conclusie was dan ook : dit is zeker voor herhaling vatbaar.


Uitslagen en stand na ronde 5

Partijen in Ronde 5 – 11-10-2022.

1D ElskampL.G.J. de Ruijter0-1
2R SchuringH Logtenberg½-½
3F VoogtB Oegema½-½
4H AbelsS Wissink0-1
5R den UylB Kasteel1-0
6W DufoorteJ. Nijhof0-1
7J FliermanZ Ugljanin0-1
8P GuldbergH Schutte1-0

Rangschikking na Ronde 5 – 11-10-2022 – Layout 1.

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter170,840,0431087,50216621740010
2D Elskamp145,539,0531170,01187417730000
3H Logtenberg135,738,0211075,00173015980120
4S Wissink121,037,0211075,00220219720030
5F Voogt120,536,0421162,50166914530100
6B Oegema116,735,0413062,5-2170017490010
7R Schuring112,334,0413062,50176016980010
8D.A. van der Maarel108,033,0430175,00173015720010
9R den Uyl105,332,0312066,71160916330020
10J. Nijhof95,231,0312066,7-1158015000000
11Chr Kruse93,030,0310233,3-1137113500200
12B Plooy88,229,0421162,50176714920010
13K Fiks83,228,0311150,01161816470020
14H Abels78,027,0503230,01166118340000
15B Kasteel73,726,0420250,00142213000010
16J van Garderen72,325,0310233,3-1111113230200
17Z Ugljanin69,024,0420250,00149615970100
18W Beerthuis67,823,0201125,00120014450210
19P Guldberg64,322,01100100,01184715750040
20D Hovannesian58,021,0201125,00149716090030
21G de Romph53,320,00000 0 19010050
22W Dufoorte52,519,0511330,01125412460000
23H de Goede48,018,00000 0 17670050
24J Flierman47,717,0402225,00131214520010
25H.J. van der Vegt42,716,00000 0 15610050
26M.N. Rodewijk40,015,00000 0 13490050
27H Busman37,714,0410325,00115512080010
28H Schutte33,213,0301216,7-1122714570020
29E Bastiaannet24,012,020020,00114915000030

Uitslagen eerste ronde kleine beker

In de strijd om de kleine beker, gespeeld wanneer het eerste externe team van De Zeven Pionnen een wedstrijd heeft, hebben de spelers twee partijen op een avond tegen dezelfde tegenstander, en met wisselende kleuren. Het speeltempo is 40 minuten en 10 seconden per zet, per persoon.

De uitslagen van de eerste ronde:

Zeko Ugljanin – Wim Dufoorte 2 – 0
Wouter Beerthuis – Berry Kasteel 2 – 0
Jarno Nijhof – Klaas Fiks 0 – 2
Frans Voogt – Herman Schutte 1,5 – 0,5
Jan Flierman – Hans Busman 1 – 1
Harry Logtenberg – Chris Kruse 1,5 – 0,5
Rein Schuring was oneven en krijgt 1 punt

stand, na 1 ronde en 2 partijen:

  1. Zeko Ugljanin 2 punten
    Wouter Beerthuis
    Klaas Fiks
    4. Frans Voogt 1,5
    Harry Logtenberg
    6. Jan Flierman 1
    Hans Busman
    Rein Schuring
    9. Herman Schutte 0,5
    Chris Kruse
    11. Wim Dufoorte
    Berry Kasteel
    Jarno Nijhof


Eerste en ruime winst Zeven Pionnen

Uiteindelijk is het 6 – 2 geworden in de eerste competitiewedstrijd van De Zeven Pionnen1 thuis tegen O en O1 uit Kampen. Dat resultaat mag er zijn en was geenszins geflatteerd. De Eper schakers waren een maatje te sterk voor de Kampenaren.

Het begin van de externe SOS competitie van midden en oost Nederland verliep bijna op rolletjes. Hier en daar kregen de Epenaren iets meer dan gedacht, maar daar stond de onnodige nederlaag van Dries Elskamp tegenover. Het bleek de enige verliespartij van de avond te zijn. Dries kreeg een aardige aanval te verwerken. Op het moment dat hij het initiatief overnam en goede kansen leek te hebben, sloeg het noodlot toe. Een gemeen paardvorkje betekende meteen het eind van de partij.

Beter deden het de overige schakers uit Epe, Heerde en Emst. Hans de Goede won al heel snel op de avond enkele pionnen en vervolgens een stuk. Invaller Dirk van der Maarel verscheen wat grieperig aan de start, maar daar was in de partij weinig van te merken. Dirk speelde een verdienstelijke remise. Hij was invaller voor de eveneens zieke David Hovannesian.

Sander Wissink en Henk Abels profiteerden van mindere zetten van hun tegenstander en wonnen gedecideerd. Dat deed ook Luuk de Ruijter aan het eerste bord, tegen een toch geen slechte tegenstander. Die kreeg van Luuk echter vrijwel geen kans. Guido de Romph speelde een vlekkeloze partij en won op het oog als vanzelf. Zo werkt het evenwel in het schaken niet. Maar Guido speelde goed en sleepte geruisloos het punt binnen.

Heel wat meer voeten in de aarde had de partij van Bartelo Oegema. Bartelo kwam eerst iets minder te staan, maar verdedigde zich knap en leek naarmate de partij vorderde zelfs de beste papieren en kansen te hebben. Na een afruil resteerde een eindspel met ongelijke lopers en dat is vaak een voorbode voor remise. Deze partij bleek daarop geen uitzondering.

Met de zege tegen een bepaald geen slechte tegenstander hebben de Epenaren wel voorzichtig een eerste piketpaaltje gezet. De volgende (uit)wedstrijd tegen het heel sterke Bennekom1 kon wel eens meteen beslissend zijn voor het kampioenschap in de eerste klasse C. Maar om nu al over titelaspiraties te speculeren zou wel heel ad hoc en opportunistisch zijn.


Uitslag en stand ronde 4

Partijen in Ronde 4 – 27-9-2022.

1D ElskampF Voogt1-0
2L.G.J. de RuijterH Abels1-0
3B OegemaR Schuring½-½
4B KasteelD.A. van der Maarel0-1
5H LogtenbergChr Kruse1-0
6Z UgljaninB Plooy0-1
7J NijhofR den Uyl½-½
8W DufoorteJ Flierman½-½
9H BusmanJ van Garderen0-1

Rangschikking na Ronde 4 – 27-9-2022 – Layout 1.

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1D Elskamp151,540,0431087,50191517730000
2L.G.J. de Ruijter136,039,0321083,31214121740010
3H Logtenberg113,738,01100100,01175315980120
4R Schuring106,837,0312066,7-1181816980010
5B Oegema103,036,0312066,7-1177617490010
6D.A. van der Maarel98,035,0430175,00173015720000
7F Voogt95,734,0320166,7-1164814530100
8H Abels86,533,0403137,50168018340000
9S Wissink83,532,0101050,01218019720030
10K Fiks81,331,0311150,01161816470010
11B Plooy78,530,0421162,50176714920000
12B Kasteel73,729,0320166,71149613000010
13R den Uyl70,728,0202050,00154816330020
14J. Nijhof70,527,0202050,00154515000000
15G de Romph60,726,00000 0 19010040
16Chr Kruse57,725,0310233,3-1137113500100
17H de Goede56,024,00000 0 17670040
18J Flierman55,223,0302133,3-1134714520010
19W Dufoorte53,522,0411237,50129312460000
20D Hovannesian49,021,0201125,00149716090020
21J van Garderen48,320,0310233,3-1111113230100
22Z Ugljanin44,719,0310233,31138115970100
23H.J. van der Vegt42,018,00000 0 15610040
24M.N. Rodewijk39,717,00000 0 13490040
25W Beerthuis39,016,0201125,00120014450110
26H Busman37,015,0410325,00115512080000
27H Schutte31,314,0201125,00124814570020
28E Bastiaannet21,713,020020,00114915000020

Eerste zege voor tweede team

door Jan van Garderen

De Zeven Pionnen2 – O en O 2 (Kampen) 4,5 tegen 1,5

Op 20 september j.l. speelde ons tweede team tegen het tweede van O & O uit Kampen. Er werden spannende partijen gespeeld die het de moeite waard maakten om te volgen.

Op het eerste bord werd niet gespeeld omdat onze tegenstander met 5 man verscheen. Eigenlijk is dit jammer want het is veel leuker als er voor de punten gespeeld wordt. Het betekende dat wij dan een reglementaire punt kregen en dat Jan Flierman aan de interne competitie kon deelnemen..

Op bord 2 speelde Harry Logtenberg een mooie partij en wist, middels positioneel spel, de stelling naar zijn hand te zetten. Dit resulteerde in winst voor ons. Op bord 3 speelde met zwart Zeko Ugljanin tegen W. Kronemeijer een gelijk opgaande strijd die uiteindelijk eindigde in remise.

Op bord 4 speelde Wouter Beerthuis een prima partij en kwam een stuk voor te staan. Steeds sterker zag de stelling er voor hem uit totdat….hij een toren kwijtraakte. Wouter probeerde er nog wat uit te halen maar de winstkansen waren gekeerd en uiteindelijk moest hij het punt aan zijn tegenstander laten.

Op bord 5 speelde Chris Kruse met zwart met een Siciliaanse opening. Met systematisch en degelijk spel wist Chris de partij in zijn voordeel te beslissen. Op bord 6 speelde Frans een uitstekende partij en wist de partij in een voor hem voordelig eindspel de winst binnen te halen.

We wonnen met 4,5-1,5 en een goede start voor ons tweede team.


Uitslagen en stand na ronde 3

Partijen in Ronde 3 – 20-9-2022.

1B PlooyD Elskamp0-1
2H AbelsR Schuring½-½
3D HovannesianB Oegema0-1
4D.A. van der MaarelH Busman1-0
5K FiksW Dufoorte1-0
6J FliermanJarno½-½

Rangschikking na Ronde 3 – 20-9-2022 – Layout 1.

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1D Elskamp115,540,0321083,3-1192717730000
2F Voogt110,039,02200100,00179914530100
3L.G.J. de Ruijter100,238,0211075,00207821740010
4H Abels88,537,0303050,01166018340000
5B Oegema84,536,0211075,0-2181817490010
6R Schuring83,235,0211075,00184916980010
7D.A. van der Maarel78,034,0320166,71173715720000
8B Kasteel75,033,02200100,00166213000010
9H Logtenberg74,732,00000 0 15980120
10S Wissink70,731,0101050,01218019720020
11Chr Kruse69,030,0210150,00145813500100
12K Fiks63,029,0311150,01161816470000
13B Plooy59,528,0311150,01168714920000
14Z Ugljanin58,027,0210150,00153015970100
15R den Uyl54,326,0101050,01160616330020
16G de Romph50,025,00000 0 19010030
17H de Goede48,024,00000 0 17670030
18Jarno47,323,0101050,0-1144715000000
19D Hovannesian42,322,0201125,00149716090010
20H.J. van der Vegt42,021,00000 0 15610030
21M.N. Rodewijk40,020,00000 0 13490030
22W Beerthuis39,219,0201125,00120014450100
23J Flierman35,518,0201125,00140114520010
24H Busman33,017,0310233,3-1122912080000
25W Dufoorte30,016,0310233,3-1123912460000
26H Schutte29,515,0201125,00124814570010
27J van Garderen23,314,020020,0086813230100
28E Bastiaannet17,313,020020,00114915000010

Ronde 2

Partijen in Ronde 2 – 13-9-2022.

1L.G.J. de RuijterD.A. van der Maarel1-0
2B PlooyH Abels½-½
3D ElskampK Fiks1-0
4Chr KruseF Voogt0-1
5H BusmanB Kasteel0-1
6R SchuringJ Flierman1-0
7Z UgljaninE Bastiaannet1-0
8H SchutteW Beerthuis½-½
9J van GarderenW Dufoorte0-1

Stand na Ronde 2

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter86,040,0211075,00207821740000
2F Voogt81,038,02200100,00179914530000
3D Elskamp81,039,0211075,00193917730000
4B Kasteel78,037,02200100,00166213000000
5H Abels73,036,0202050,00164718340000
6B Plooy68,035,0211075,00185014920000
7S Wissink65,334,0101050,01218019720010
8R Schuring60,033,01100100,01185416980010
9R den Uyl58,232,0101050,01160616330010
10D Hovannesian57,331,0101050,0-1163616090010
11B Oegema52,030,0101050,0-1163717490010
12D.A. van der Maarel51,029,0210150,00177815720000
13G de Romph46,728,00000 0 19010020
14H Busman46,027,0210150,00128012080000
15H de Goede43,326,00000 0 17670020
16Chr Kruse42,025,0210150,00145813500000
17K Fiks39,024,0201125,00157116470000
18H Logtenberg38,323,00000 0 15980020
19Z Ugljanin37,022,0210150,00153015970000
20H.J. van der Vegt35,021,00000 0 15610020
21M.N. Rodewijk33,320,00000 0 13490020
22W Dufoorte33,019,0210150,00126712460000
23H Schutte26,518,0201125,00124814570000
24W Beerthuis26,017,0201125,00120014450000
25J Flierman21,316,010010,0-1129614520010
26E Bastiaannet15,015,020020,00114915000000
27J van Garderen14,014,020020,0086813230000