Eindstand na ronde 19

Voor de derde maal in successie is Luuk de Ruijter winnaar geworden van de interne competitie bij schaakvereniging De Zeven Pionnen. Hij werd met groot verschil kampioen. Op heel gepaste afstand werd Dries Elskamp tweede en Bartelo Oegema derde. De Ruijter verloor éénmaal en speelde eveneens éénmaal remise. Alle andere 17 partijen won hij.

De eerste drie schakers zijn in de loop van de competitie behoorlijk uitgelopen op de overige leden. Dat de genoemde spelers vrijwel elke clubavond aanwezig waren, speelt hierbij een rol van betekenis. Van de nieuwkomers bij de Eper schaakvereniging deed Wouter Beerthuis het heel goed. Hij eindigde als achtste. Maar ook Chris Kruse, Frans Voogt en Wim Dufoorte lieten na de coronapauze gedurende de wintermaanden zien dat ze de smaak te pakken hebben en zijn steeds beter gaan spelen.

Corona heeft het seizoen 2021 – 2022 voor een deel bedorven. Gedurende de maanden december en januari kon er niet worden geschaakt. Ook daarna kwamen de leden maar mondjesmaat naar de clubavonden. Maar er kon tenminste geschaakt worden, en dat was al een hele verbetering ten opzichte van het seizoen 2020 – 2021. In dat vorige seizoen is nauwelijks geschaakt. Heel veel leden heeft de vereniging dat niet gekost. Het aantal leden is vrijwel gelijk gebleven en schommelt rond de dertig.

Op 24 mei volgt nog een algemene ledenvergadering en op 31 mei besluit de vereniging het seizoen met een simultaan door damesgrootmeester Tea Lanchava. De nieuwe competitie begint zoals gebruikelijk bij De Zeven Pionnen op de eerste dinsdag van de maand september.

Partijen in Ronde 19 – 17-5-2022.

1E BastiaannetL.G.J. de Ruijter0-1
2D ElskampJ Flierman1-0
3H SchutteZ Ugljanin0-1
4H BusmanR Schuring½-½
5W DufoorteB Plooy0-1

Interne competitie 2021/2022 – de 7 pionnen – interne competitie

Rangschikking na Ronde 19 – 17-5-2022 – Layout 1.

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter549,540,016141190,60215021870030
2D Elskamp488,539,016104275,00185017650210
3B Oegema433,838,01676362,50176617460210
4Z Ugljanin301,537,01362553,8-1165415780060
5K Fiks291,036,01354453,81161200150
6R den Uyl280,035,0631258,301699163301120
7J Flierman250,734,01754841,21141114520020
8W Beerthhuis243,533,01444642,90138115000050
9E Bastiaannet240,732,0942355,611383169700100
10S Wissink225,331,0321083,312136202700160
11D Hovannesian223,030,0732257,1-11609000120
12H Schutte222,729,01526733,3-1150914890040
13R Douma208,828,0623158,30157400000
14R Schuring203,027,0522160,011582169800140
15H Abels193,726,0422075,001863183400150
16Chr Kruse175,825,01022630,00115500120
17H Busman174,024,01114627,31134412080170
18H Logtenberg146,023,0411237,501618159101140
19H.J. van der Vegt145,822,0412150,001462156100150
20J van Garderen136,021,0711521,4-11398130900120
21B Kasteel132,720,0821531,301284000110
22Frans Voogt121,319,0320166,71145300030
23B van der Wee110,018,0210150,00163416770000
24A van Dijk100,017,0210150,00 001160
25D.A. van der Maarel90,316,01100100,0-11716157200180
26W Dufoorte89,015,01210118,30120800110
27M.N. Rodewijk80,014,0201125,00 001160
28T Calje69,313,0201125,00180019000000
29H Tessemaker63,512,0101050,0-11588161500180
30B Plooy62,711,01100100,0-1 149200180
31H de Goede43,310,00000 0 176200190

ronde 18

Partijen in Ronde 18 – 19-4-2022.

1L.G.J. de RuijterH Schutte1-0
2W BeerthhuisD Elskamp0-1
3Z UgljaninW Dufoorte1-0
4Frans VoogtE Bastiaannet0-1

Rangschikking na Ronde 18 – 19-4-2022 – Layout 1.

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter514,540,015131190,01214521870030
2D Elskamp453,039,01594273,3-1184817650210
3B Oegema403,038,01676362,50176617460110
4R den Uyl290,037,0631258,301699163301110
5Z Ugljanin269,036,01252550,00163115780060
6K Fiks259,835,01354453,81161200050
7E Bastiaannet248,834,0842262,501312169700100
8J Flierman246,033,01654743,82141714520020
9W Beerthhuis230,232,01444642,90138115000040
10S Wissink224,331,0321083,312136202700150
11D Hovannesian224,030,0732257,1-11609000110
12H Schutte219,229,01426635,7-2154114890040
13R Douma206,828,0623158,30157400000
14H Abels198,027,0422075,001863183400140
15R Schuring184,726,0421162,521708169800140
16H Busman164,525,01013625,00130612080170
17H.J. van der Vegt156,524,0412150,001462156100140
18Chr Kruse151,323,01022630,00115500020
19H Logtenberg139,022,0411237,501618159101130
20J van Garderen136,021,0711521,4-11398130900110
21B Kasteel133,720,0821531,301284000100
22Frans Voogt122,319,0320166,71145300020
23B van der Wee112,018,0210150,00163416770000
24A van Dijk100,017,0210150,00 001150
25D.A. van der Maarel90,316,01100100,0-11716157200170
26W Dufoorte88,015,01110109,1-1124600110
27M.N. Rodewijk80,014,0201125,00 001150
28T Calje69,813,0201125,00180019000000
29H Tessemaker63,012,0101050,0-11588161500170
30H de Goede47,711,00000 0 176200180
31B Plooy43,310,00000 0 149200180

ronde 17

Partijen in Ronde 17 – 5-4-2022.

1J FliermanL.G.J. de Ruijter0-1
2D ElskampD Hovannesian½-½
3B OegemaZ Ugljanin1-0
4K FiksH Schutte1-0
5E BastiaannetW Beerthhuis0-1
6R SchuringChr Kruse1-0
7H BusmanFrans Voogt0-1

Afwezig

D.A. van der MaarelAfw met berichtB PlooyAfw met bericht
H TessemakerAfw met berichtB van der WeeGeen lid
H.J. van der VegtAfw met berichtR DoumaGeen lid
T CaljeGeen lidH AbelsAfw met bericht
R den UylAfw met berichtB KasteelAfw met bericht
H LogtenbergAfw met berichtA van DijkAfw met bericht
J van GarderenAfw met berichtS WissinkAfw met bericht
M.N. RodewijkAfw met berichtH de GoedeAfw met bericht
W DufoorteParing bye

Rangschikking na Ronde 17 – 5-4-2022 – Layout 1.

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter488,540,014121189,30214121870030
2D Elskamp426,539,01484271,40184217650210
3B Oegema382,838,01676362,50176617460100
4R den Uyl282,037,0631258,301699163301100
5K Fiks250,036,01354453,81161200040
6Z Ugljanin247,535,01142545,5-1163115780060
7D Hovannesian238,334,0732257,1-11609000100
8S Wissink229,033,0321083,312136202700140
9H Abels221,732,0422075,001863183400130
10R Douma219,831,0623158,30157400000
11J Flierman218,030,01654743,82141714520010
12H Schutte214,729,01326538,5-1154714890040
13W Beerthhuis210,328,01344546,2-1138415000040
14E Bastiaannet195,527,0732257,111312169700100
15R Schuring188,726,0421162,521708169800130
16H Logtenberg154,025,0411237,501618159101120
17H.J. van der Vegt149,524,0412150,001462156100130
18Chr Kruse142,223,01022630,00115500010
19J van Garderen137,322,0711521,4-11398130900100
20H Busman125,521,01013625,00130612080070
21B Kasteel121,020,0821531,30128400090
22Frans Voogt116,319,02200100,00195800020
23B van der Wee105,018,0210150,00163416770000
24D.A. van der Maarel95,717,01100100,0-11716157200160
25A van Dijk93,016,0210150,00 001140
26T Calje81,015,0201125,00180019000000
27M.N. Rodewijk80,014,0201125,00 001140
28W Dufoorte77,713,01010910,00127300110
29H Tessemaker64,512,0101050,0-11588161500160
30H de Goede47,711,00000 0 176200170
31B Plooy43,310,00000 0 149200170

Ronde 16

Partijen in Ronde 16 – 29-3-2022

1L.G.J. de RuijterZ Ugljanin1-0
2K FiksD Elskamp0-1
3B OegemaW Beerthuis½-½
4W DufoorteJ Flierman1-0
5Chr KruseE Bastiaannet0-1

Rangschikking na Ronde 16 – 29-3-2022

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter454,540,013111188,51213721870030
2D Elskamp409,039,01383273,1-1184217650210
3B Oegema344,338,01566360,0-1175117460100
4R den Uyl271,737,0631258,30169916330190
5Z Ugljanin248,036,01042450,00166215780060
6S Wissink236,735,0321083,312136202700130
7H Abels232,334,0422075,001863183400120
8R Douma226,533,0623158,30157400000
9H Schutte221,232,01226441,70154714890040
10J Flierman219,331,01554646,71141414520010
11K Fiks207,530,01244450,00157100040
12D Hovannesian199,729,0631258,301578000100
13E Bastiaannet197,828,0632166,701385169700100
14W Beerthuis177,527,01234541,70129415000040
15R Schuring160,726,0311150,011708169800130
16H Logtenberg155,025,0411237,501618159101110
17H.J. van der Vegt150,024,0412150,001462156100120
18Chr Kruse138,723,0922533,31116400010
19J van Garderen131,022,0711521,4-1139813090090
20H Busman125,021,0913527,8-1130612080070
21B van der Wee114,720,0210150,00163416770000
22B Kasteel110,219,0821531,30128400080
23D.A. van der Maarel100,018,01100100,0-11716157200150
24A van Dijk97,017,0210150,00 001130
25T Calje86,316,0201125,00180019000000
26M.N. Rodewijk84,515,0201125,00 001130
27H Tessemaker73,214,0101050,0-11588161500150
28F Voogt68,313,01100100,01 00020
29W Dufoorte67,012,01010910,00127300010
30H de Goede47,711,00000 0 176200160
31B Plooy43,310,00000 0 149200160

Ronde 15

Partijen in Ronde 15 – 22-3-2022

1L.G.J. de RuijterK Fiks1-0
2R den UylD Elskamp0-1
3H SchutteH Abels½-½
4Chr KruseJ Flierman0-1
5E BastiaannetW Dufoorte1-0
B OegemaHandmatige paring bye

Rangschikking na Ronde 15 – 22-3-2022

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter421,540,012101187,50213121870030
2D Elskamp373,539,01273270,80184217650210
3B Oegema332,338,01465360,7-2177117460100
4Z Ugljanin256,037,0942355,61167415780060
5R den Uyl247,036,0631258,30169916330180
6S Wissink233,735,0321083,312136202700120
7H Abels230,834,0422075,001863183400110
8R Douma215,533,0623158,30157400000
9K Fiks212,732,01144354,5-1160400040
10J Flierman205,331,01454550,02141414520010
11H Schutte202,030,01226441,70154714890030
12D Hovannesian184,029,0631258,30157800090
13R Schuring169,328,0311150,011708169800120
14H Logtenberg165,527,0411237,501618159101100
15E Bastiaannet160,226,0522160,011385169700100
16H.J. van der Vegt149,825,0412150,001462156100110
17W Beerthuis145,024,01133540,91123015000040
18Chr Kruse133,723,0822437,50117000010
19B van der Wee121,322,0210150,00163416770000
20J van Garderen120,521,0711521,4-1139813090080
21D.A. van der Maarel107,720,01100100,0-11716157200140
22A van Dijk105,019,0210150,00 001120
23H Busman104,518,0913527,8-1130612080060
24T Calje90,717,0201125,00180019000000
25B Kasteel88,316,0821531,30128400070
26H Tessemaker78,515,0101050,0-11588161500140
27M.N. Rodewijk78,014,0201125,00 001120
28F Voogt66,313,01100100,01 00010
29H de Goede52,012,00000 0 176200150
30B Plooy47,711,00000 0 149200150
31W Dufoorte30,010,090090,0-171800010

Ronde 14

Partijen in Ronde 14 – 15-3-2022.

1K FiksB Oegema½-½
2H SchutteChr Kruse½-½
3J FliermanH Busman½-½
4F VoogtW Dufoorte1-0
5D. ElskampHandmatige paring bye

Rangschikking na Ronde 14 – 15-3-2022

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter393,540,01191186,4-1213121870030
2D Elskamp318,039,01163268,21182217650120
3B Oegema303,038,01465360,7-2177117460000
4R den Uyl249,337,0531170,0-1176416330180
5Z Ugljanin240,536,0942355,61167415780050
6S Wissink233,735,0321083,312136202700110
7K Fiks217,834,01044260,00156200040
8H Abels210,033,0321083,311976183400110
9R Douma199,332,0623158,30157400000
10R Schuring182,331,0311150,011708169800110
11H Schutte180,030,01125440,9-1151614890030
12D Hovannesian173,329,0631258,30157800080
13J Flierman172,328,01344546,23141414520010
14H.J. van der Vegt155,027,0412150,001462156100100
15H Logtenberg151,826,0411237,50161815910190
16E Bastiaannet143,825,0412150,001385169700100
17W Beerthhuis135,024,01133540,91123015000030
18Chr Kruse132,723,0722342,9-1124700010
19B van der Wee120,322,0210150,00163416770000
20A van Dijk115,021,0210150,00 001110
21D.A. van der Maarel105,720,01100100,0-11716157200130
22J van Garderen104,819,0711521,4-1139813090070
23T Calje94,518,0201125,00180019000000
24M.N. Rodewijk92,017,0201125,00 001110
25H Busman91,216,0913527,8-1130612080050
26H Tessemaker78,015,0101050,0-11588161500130
27B Kasteel76,514,0821531,30128400060
28F Voogt66,313,01100100,01 00000
29H de Goede52,012,00000 0 176200140
30B Plooy47,711,00000 0 149200140
31W Dufoorte30,010,080080,0060400010