Uitslagen kleine beker

In de tweede ronde van de kleine ladder (of kleine beker) zijn de volgende partijen gespeeld:

Berry Kasteel – Peter Guldberg  0 – 2
Wim Dufoorte – Dirk van der Maarel 0 – 1 (de tweede partij is niet gespeeld, zodat beide spelers er een half punt bij krijgen)
Rein Schuring – Klaas Fiks 2 – 0

De stand na 2 ronden en 4 partijen:

  1. Rein Schuring  3 punten
  2. Zeko Ulgjanin
    Wouter Beerthuis
    Peter Guldberg 2 punten

    5. Frans Voogt
    Harry Logtenberg
    Dirk van der Maarel  1,5 punten

    8. Jan Flierman
    Hans Busman   1 punt

    10. Wim Dufoorte  0,5 punt

    11. Berry Kasteel
    Jarno Nijhof   0 punt.



Derde winst in successie voor Zeven Pionnen

De Zeven Pionnen1 – Apeldoorn2  6,5 – 1,5

Ook de derde competitiewedstrijd is in een zege voor het eerste schaakteam van De Zeven Pionnen geëindigd. In eigen Eper Gemeentewoning werd met behoorlijke cijfers gewonnen van het lang niet zwak geachte Apeldoorn2. Daarbij moet wel worden aangetekend dat Apeldoorn verzwakt en met drie invallers aan de start verscheen. Na drie wedstrijden heeft het Eper team nog steeds de maximale score.

Sander Wissink tekende het eerste punt aan, gevolgd door winst van Hans de Goede en een remise van Henk Abels. Er vielen die avond nog twee remises, maar die kwamen na een harde strijd tot stand. Dries Elskamp stond gewonnen tegen Henk Pruijssers, maar reageerde onvoldoende op een heel gevaarlijke tegenaanval, die vrijwel niet te pareren bleek. Met kunst en vliegwerk werd alsnog een remisestelling bereikt. De dochter van Henk Pruijssers, Karin, volgde het voorbeeld van haar vader. Ze sleepte een heel nette remise uit het vuur tegen de op papier sterkere Guido de Romph, maar moest daar wel tot het bittere eind voor vechten. Applaus klonk voor haar na afloop van die partij.
Met drie remises was de koek op voor de Apeldoorners. De overige spelers kregen nauwelijks kansen en moesten zich gewonnen geven. De winstpartijen kwamen op naam van Luuk de Ruijter, Bartelo Oegema, Hans de Goede en David Hovannesian.

De volgende competitiewedstrijd is volgend jaar januari tegen het Zwolse Pegasus1.

De individuele scores:
Luuk de Ruijter – Theo Visschedijk       1 – 0
Sander Wissink – Rob Amato                 1 – 0
Guido de Romph – Karin Pruijssers      0,5 – 0,5
Henk Abels – Adriaan den Hertog         0,5 – 0,5
Dries Elskamp – Henk Pruijssers           0,5 – 0,5
Bartelo Oegema – Rien Bos                     1 – 0
Hans de Goede – Jacob Weseman         1 – 0
David Hovannesian – Ed v.d. Meulen   1 – 0.

 

 


ronde 10

Partijen in Ronde 10 – 22-11-2022.

1 F Voogt L.G.J. de Ruijter 0-1
2 Chr Kruse D Elskamp 0-1
3 Z Ugljanin B Oegema 0-1
4 B Plooy W Beerthuis ½-½
5 J Nijhof H Abels ½-½
6 H Schutte P Guldberg 0-1
7 E Bastiaannet K Fiks ½-½
8 J Flierman B Kasteel ½-½
9 W Dufoorte J van Garderen 1-0

 

Rangschikking na Ronde 10 – 22-11-2022 – Layout 1.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S TPR BRtg ACl Bye AMB AZB
1 L.G.J. de Ruijter 328,2 40,0 8 7 1 0 93,8 0 2185 2174 0 0 2 0
2 D Elskamp 263,0 39,0 10 6 2 2 70,0 -2 1873 1773 0 0 0 0
3 B Oegema 230,0 38,0 8 3 4 1 62,5 0 1780 1749 0 1 1 0
4 F Voogt 226,3 37,0 8 4 1 3 56,3 0 1663 1453 0 2 0 0
5 Z Ugljanin 200,0 36,0 7 4 0 3 57,1 1 1612 1597 0 2 1 0
6 Chr Kruse 195,0 35,0 7 3 0 4 42,9 -1 1469 1350 0 3 0 0
7 B Plooy 188,3 34,0 9 4 3 2 61,1 -1 1649 1492 0 0 1 0
8 S Wissink 178,0 33,0 2 1 1 0 75,0 0 2202 1972 0 1 7 0
9 H Logtenberg 167,3 32,0 4 1 1 2 37,5 0 1550 1598 0 2 4 0
10 W Beerthuis 165,3 31,0 6 2 2 2 50,0 -2 1472 1445 0 3 1 0
11 R Schuring 163,0 30,0 7 2 3 2 50,0 -1 1643 1698 0 1 2 0
12 D.A. van der Maarel 155,8 29,0 6 3 1 2 58,3 0 1600 1572 0 1 3 0
13 P Guldberg 146,7 28,0 2 2 0 0 100,0 0 1847 1575 0 0 8 0
14 R den Uyl 139,5 27,0 5 1 4 0 60,0 1 1646 1633 0 0 5 0
15 H Abels 133,5 26,0 10 2 5 3 45,0 2 1631 1834 0 0 0 0
16 J Nijhof 122,2 25,0 8 2 4 2 50,0 0 1499 1500 0 0 0 0
17 K Fiks 119,5 24,0 5 1 3 1 50,0 1 1559 1647 0 0 5 0
18 E Bastiaannet 114,3 23,0 6 2 2 2 50,0 2 1458 1500 0 1 3 0
19 H Schutte 109,3 22,0 7 1 3 3 35,7 1 1427 1457 0 1 2 0
20 D Hovannesian 94,5 21,0 4 0 2 2 25,0 0 1369 1609 0 1 5 0
21 J Flierman 92,2 20,0 9 2 4 3 44,4 1 1373 1452 0 0 1 0
22 G de Romph 82,3 19,0 0 0 0 0 0 1901 0 0 10 0
23 H de Goede 78,0 18,0 0 0 0 0 0 1767 0 0 10 0
24 B Kasteel 71,7 17,0 9 3 1 5 38,9 1 1363 1300 0 0 1 0
25 H.J. van der Vegt 69,3 16,0 0 0 0 0 0 1561 0 0 10 0
26 M.N. Rodewijk 65,0 15,0 0 0 0 0 0 1349 0 0 10 0
27 W Dufoorte 54,7 14,0 9 2 1 6 27,8 -1 1229 1246 0 0 1 0
28 J van Garderen 51,0 13,0 7 1 0 6 14,3 -1 1090 1323 0 3 0 0
29 H Busman 46,0 12,0 5 1 0 4 20,0 -1 1134 1208 0 0 5 0

 

 

 


Uitslagen en stand na ronde 9

Partijen in Ronde 9 – 15-11-2022.

1 L.G.J. de Ruijter D Elskamp 1-0
2 F Voogt Chr Kruse 1-0
3 B Oegema H Logtenberg 1-0
4 Z Ugljanin R Schuring 1-0
5 H Abels B Plooy 0-1
6 R den Uyl D.A. van der Maarel ½-½
7 D Hovannesian W Beerthuis 0-1
8 K Fiks H Schutte ½-½
9 J Nijhof J van Garderen 1-0
10 B Kasteel E Bastiaannet 0-1
11 J Flierman W Dufoorte 1-0

 

Rangschikking na Ronde 9 – 15-11-2022

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S TPR BRtg ACl Bye AMB AZB
1 L.G.J. de Ruijter 291,7 40,0 7 6 1 0 92,9 1 2186 2174 0 0 2 0
2 F Voogt 238,5 39,0 7 4 1 2 64,3 -1 1693 1453 0 2 0 0
3 D Elskamp 225,0 38,0 9 5 2 2 66,7 -1 1878 1773 0 0 0 0
4 Chr Kruse 198,0 37,0 6 3 0 3 50,0 -2 1498 1350 0 3 0 0
5 Z Ugljanin 197,0 36,0 6 4 0 2 66,7 0 1654 1597 0 2 1 0
6 B Oegema 187,5 35,0 7 2 4 1 57,1 1 1751 1749 0 1 1 0
7 S Wissink 171,7 34,0 2 1 1 0 75,0 0 2202 1972 0 1 6 0
8 B Plooy 171,5 33,0 8 4 2 2 62,5 -2 1675 1492 0 0 1 0
9 H Logtenberg 158,2 32,0 4 1 1 2 37,5 0 1550 1598 0 2 3 0
10 D.A. van der Maarel 151,3 31,0 6 3 1 2 58,3 0 1600 1572 0 1 2 0
11 W Beerthuis 149,5 30,0 5 2 1 2 50,0 -1 1467 1445 0 3 1 0
12 R Schuring 139,3 29,0 7 2 3 2 50,0 -1 1643 1698 0 0 2 0
13 R den Uyl 133,8 28,0 5 1 4 0 60,0 1 1646 1633 0 0 4 0
14 H Abels 124,0 27,0 9 2 4 3 44,4 3 1642 1834 0 0 0 0
15 P Guldberg 120,3 26,0 1 1 0 0 100,0 1 1847 1575 0 0 8 0
16 H Schutte 115,3 25,0 6 1 3 2 41,7 0 1468 1457 0 1 2 0
17 J Nijhof 109,5 24,0 7 2 3 2 50,0 -1 1456 1500 0 0 0 0
18 K Fiks 104,3 23,0 4 1 2 1 50,0 2 1576 1647 0 0 5 0
19 E Bastiaannet 98,7 22,0 5 2 1 2 50,0 1 1418 1500 0 1 3 0
20 D Hovannesian 89,5 21,0 4 0 2 2 25,0 0 1369 1609 0 1 4 0
21 J Flierman 81,2 20,0 8 2 3 3 43,8 0 1383 1452 0 0 1 0
22 G de Romph 76,0 19,0 0 0 0 0 0 1901 0 0 9 0
23 H de Goede 72,0 18,0 0 0 0 0 0 1767 0 0 9 0
24 B Kasteel 63,7 17,0 8 3 0 5 37,5 2 1351 1300 0 0 1 0
25 J van Garderen 60,0 16,0 6 1 0 5 16,7 0 1132 1323 0 3 0 0
26 H.J. van der Vegt 60,0 15,0 0 0 0 0 0 1561 0 0 9 0
27 M.N. Rodewijk 56,0 14,0 0 0 0 0 0 1349 0 0 9 0
28 W Dufoorte 43,3 13,0 8 1 1 6 18,8 -2 1166 1246 0 0 1 0
29 H Busman 41,0 12,0 5 1 0 4 20,0 -1 1134 1208 0 0 4 0

 

 


Uitslagen en stand na ronde 8

Partijen in Ronde 8 – 8-11-2022.

 

1 L.G.J. de Ruijter F Voogt 1-0
2 H Logtenberg D Elskamp 0-1
3 Chr Kruse B Plooy 1-0
4 H Abels R den Uyl ½-½
5 R Schuring J Nijhof 1-0
6 J van Garderen W Beerthuis 0-1
7 H Schutte J Flierman 1-0
8 B Kasteel W Dufoorte 1-0

 

Rangschikking na Ronde 8 – 8-11-2022

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S TPR BRtg ACl Bye AMB AZB
1 L.G.J. de Ruijter 254,2 40,0 6 5 1 0 91,7 0 2177 2174 0 0 2 0
2 D Elskamp 231,0 39,0 8 5 2 1 75,0 0 1899 1773 0 0 0 0
3 F Voogt 195,7 38,0 6 3 1 2 58,3 -2 1685 1453 0 2 0 0
4 Chr Kruse 191,0 37,0 5 3 0 2 60,0 -1 1585 1350 0 3 0 0
5 H Logtenberg 173,0 36,0 3 1 1 1 50,0 1 1614 1598 0 2 3 0
6 S Wissink 166,7 35,0 2 1 1 0 75,0 0 2202 1972 0 1 5 0
7 B Oegema 159,0 34,0 6 1 4 1 50,0 0 1711 1749 0 1 1 0
8 Z Ugljanin 147,0 33,0 5 3 0 2 60,0 -1 1564 1597 0 2 1 0
9 R Schuring 140,3 32,0 6 2 3 1 58,3 0 1719 1698 0 0 2 0
10 B Plooy 135,3 31,0 7 3 2 2 57,1 -1 1600 1492 0 0 1 0
11 H Abels 132,0 30,0 8 2 4 2 50,0 2 1707 1834 0 0 0 0
12 D.A. van der Maarel 130,7 29,0 5 3 0 2 60,0 1 1592 1572 0 1 2 0
13 R den Uyl 121,8 28,0 4 1 3 0 62,5 0 1667 1633 0 0 4 0
14 W Beerthuis 121,0 27,0 4 1 1 2 37,5 0 1330 1445 0 3 1 0
15 P Guldberg 110,7 26,0 1 1 0 0 100,0 1 1847 1575 0 0 7 0
16 D Hovannesian 101,0 25,0 3 0 2 1 33,3 -1 1481 1609 0 1 4 0
17 H Schutte 97,0 24,0 5 1 2 2 40,0 1 1430 1457 0 1 2 0
18 K Fiks 91,3 23,0 3 1 1 1 50,0 1 1618 1647 0 0 5 0
19 J Nijhof 86,7 22,0 6 1 3 2 41,7 -2 1413 1500 0 0 0 0
20 G de Romph 77,0 21,0 0 0 0 0 0 1901 0 0 8 0
21 H de Goede 73,3 20,0 0 0 0 0 0 1767 0 0 8 0
22 J van Garderen 69,0 19,0 5 1 0 4 20,0 1 1136 1323 0 3 0 0
23 B Kasteel 68,0 18,0 7 3 0 4 42,9 1 1386 1300 0 0 1 0
24 E Bastiaannet 65,8 17,0 4 1 1 2 37,5 1 1349 1500 0 1 3 0
25 H.J. van der Vegt 58,7 16,0 0 0 0 0 0 1561 0 0 8 0
26 J Flierman 58,0 15,0 7 1 3 3 35,7 -1 1346 1452 0 0 1 0
27 M.N. Rodewijk 51,3 14,0 0 0 0 0 0 1349 0 0 8 0
28 W Dufoorte 43,8 13,0 7 1 1 5 21,4 -1 1182 1246 0 0 1 0
29 H Busman 37,0 12,0 5 1 0 4 20,0 0 1134 1208 0 0 3 0

ZP schudt concurrent van zich af

Bennekom1 – Zeven Pionnen1  3 – 5

Met een ruime 5 – 3 overwinning heeft het eerste team van De Zeven Pionnen een geduchte concurrent van zich afgeschud. Tegenstander Bennekom bleek in eigen huis niet opgewassen tegen een sterk opererend Eper team. De zege kwam tot stand door zes remises en twee overwinningen.

Sander Wissink en David Hovannesian wonnen hun partijen en waren daarmee verantwoordelijk voor de Eper overwinning. Sander kreeg een sterke tegenstander tegenover zich, maar kon hem toch verschalken. Sander heeft tot op heden al zijn partijen gewonnen en heeft een toernooiprestatierating opgebouwd waar een internationaal schaakmeester jaloers op zou worden. David speelde eveneens een uitstekende partij en stelde in Bennekom de overwinning veilig. De enig overgebleven partij van Dries Elskamp kon daarmee met gerust hart remise worden gegeven. Daarmee kreeg Dries veel te weinig. Hij stond gewonnen, maar gaf in het eindspel na een blunder zijn tegenstander toch nog wat kansen.
Ook de overige partijen eindigden in remise. Die kwamen op naam van Luuk de Ruijter, Guido de Romph, Henk Abels, Bartelo Oegema en Dirk van der Maarel.

Na twee wedstrijden staan de Epenaren nog zonder puntverlies fier bovenaan de ranglijst. Er zijn echter nog vijf wedstrijden te spelen, maar Bennekom gold op papier als een van de sterkste ploegen in de eerste klasse C. De volgende wedstrijd is eind november in de Eper Gemeentewoning tegen het eveneens niet malse Apeldoorn2.

 


Forse derde zege Zeven Pionnen2

door Jan van Garderen

Zeven Pionnen2 – Apeldoorn4   5 – 1

Op dinsdag 1 november speelde het 2e team tegen Apeldoorn 4. Dit was de 3e OSBO wedstrijd. Op bord 1 werd het eerste resultaat gerealiseerd. Zeko Ugljanin behaalde een keurige remise. Er was op een gegeven moment sprake van herhaling van zetten en was er geen andere uitslag mogelijk dan remise.

Het tweede resultaat kwam op bord 4 van Herman Schutte. Met de Schotse opening werd er begonnen. Geleidelijk werd de stelling van Herman steeds sterker. Hij kwam met een pion voor te staan. Zijn tegenstander had een paard op g8 en die kon daar niet weg, want dan dreigde een aanval via de h lijn. Zijn tegenstander stond eigenlijk, naast de pion, een stuk achter vanwege een passief paard op g8. De druk werd voor zijn tegenstander steeds groter en dit betekende de eerste overwinning van ons team.

Op het 6e bord werd de tegenstander van Wouter Beerthuis steeds verder in de verdrukking gespeeld. Op een gegeven moment stond Wouter een toren en een dame voor (ja je leest het goed) en je vraagt je dan af waarom men dan verder blijft spelen. Door deze overwinning was het 2,5 – 0,5 en hadden we nog zeker een punt nodig om de overwinning veilig te stellen. Hier zorgde Chris Kroese voor door een degelijke verdediging. Chris speelde de Siciliaanse opening. Op een gegeven moment had Chris een prachtige vrijpion die werd gepromoveerd tot dame. Door de overwinning van Chris stonden wij met 3,5 – 0,5 voor.

Op bord 5 speelde Frans Voogt een partij waar het goede denken van Frans zijn vruchten ging afwerpen. Wat tijd betreft stond zijn tegenstander ver voor, maar in het eindspel gaf Frans op een prachtige manier schaak waardoor zijn tegenstander een toren achter kwam te staan en was onze 4e overwinning een feit. Stand 4,5 – 0,5 voor ons. Spannend tot het laatst was de partij van Harry Logtenberg tegen Ed Blankestijn (Apeldoorn 4). Voor Harry leek het meer of minder een winnende stelling. Maar zoals bekend moet een winnende stelling nog wel in winst worden omgezet. Zijn tegenstander wist goed te pareren en daardoor eindige deze partij in remise. Daarmee werd de eindstand  5,0 – 1,0. Weer een prachtige 3e overwinning. En staan we nu op de eerste plaats in groep 3 C,


uitslagen en stand na ronde 7

Partijen in Ronde 7 – 1-11-2022.

1 B Oegema L.G.J. de Ruijter 0-1
2 D Elskamp R Schuring 1-0
3 B Plooy J Nijhof ½-½
4 H Abels B Kasteel 1-0
5 E Bastiaannet W Dufoorte 1-0
6 J Flierman H Busman 1-0

Rangschikking na Ronde 7 – 1-11-2022 – Layout 1.

Pos Naam Score Wrde Prt W R V Prc S TPR BRtg ACl Bye AMB AZB
1 L.G.J. de Ruijter 215,2 40,0 5 4 1 0 90,0 -1 2178 2174 0 0 2 0
2 D Elskamp 197,5 39,0 7 4 2 1 71,4 1 1886 1773 0 0 0 0
3 F Voogt 187,7 38,0 5 3 1 1 70,0 -1 1732 1453 0 2 0 0
4 H Logtenberg 174,3 37,0 2 1 1 0 75,0 0 1730 1598 0 2 3 0
5 Chr Kruse 159,0 36,0 4 2 0 2 50,0 -2 1505 1350 0 3 0 0
6 S Wissink 144,3 35,0 2 1 1 0 75,0 0 2202 1972 0 0 5 0
7 B Plooy 137,3 34,0 6 3 2 1 66,7 0 1710 1492 0 0 1 0
8 Z Ugljanin 134,0 33,0 5 3 0 2 60,0 -1 1564 1597 0 2 0 0
9 B Oegema 128,7 32,0 6 1 4 1 50,0 0 1711 1749 0 0 1 0
10 H Abels 121,5 31,0 7 2 3 2 50,0 1 1718 1834 0 0 0 0
11 R Schuring 119,0 30,0 5 1 3 1 50,0 -1 1685 1698 0 0 2 0
12 D.A. van der Maarel 109,3 29,0 5 3 0 2 60,0 1 1592 1572 0 0 2 0
13 R den Uyl 104,8 28,0 3 1 2 0 66,7 1 1609 1633 0 0 4 0
14 J Nijhof 100,5 27,0 5 1 3 1 50,0 -1 1434 1500 0 0 0 0
15 P Guldberg 96,0 26,0 1 1 0 0 100,0 1 1847 1575 0 0 6 0
16 K Fiks 89,3 25,0 3 1 1 1 50,0 1 1618 1647 0 0 4 0
17 W Beerthuis 89,0 24,0 3 0 1 2 16,7 1 1202 1445 0 3 1 0
18 J van Garderen 81,0 23,0 4 1 0 3 25,0 0 1157 1323 0 3 0 0
19 G de Romph 73,3 22,0 0 0 0 0 0 1901 0 0 7 0
20 H de Goede 70,0 21,0 0 0 0 0 0 1767 0 0 7 0
21 D Hovannesian 69,7 20,0 3 0 2 1 33,3 -1 1481 1609 0 0 4 0
22 J Flierman 65,3 19,0 6 1 3 2 41,7 0 1394 1452 0 0 1 0
23 H Schutte 64,0 18,0 4 0 2 2 25,0 0 1325 1457 0 1 2 0
24 H.J. van der Vegt 56,7 17,0 0 0 0 0 0 1561 0 0 7 0
25 B Kasteel 56,3 16,0 6 2 0 4 33,3 0 1344 1300 0 0 1 0
26 W Dufoorte 52,5 15,0 6 1 1 4 25,0 0 1228 1246 0 0 1 0
27 E Bastiaannet 52,5 14,0 4 1 1 2 37,5 2 1349 1500 0 0 3 0
28 M.N. Rodewijk 43,3 13,0 0 0 0 0 0 1349 0 0 7 0
29 H Busman 35,0 12,0 5 1 0 4 20,0 -1 1134 1208 0 0 2 0

Stand rapidcompetitie na ronde 3

De rapidcompetitie kent dit jaar een ander format. We spelen niet meer in groepen, maar na elke ronde wordt opnieuw ingedeeld. Datzelfde gebeurt eveneens bij ons rapidtoernooi en vorig seizoen ook bij het snelschaken. Wat organisatie betreft verliep alles op rolletjes. Ter wille van de tijd was afgezien van de Fischermethode (25 minuten plus 10 seconden per zet) en werd 20 minuten plus 10 seconden gespeeld. Dat bleek achteraf gezien niet nodig. We waren ruimschoots op tijd klaar. De volgende drie ronden kunnen we gewoon weer de Fischer tijd toepassen.

Rangschikking na Ronde 3 – 25-10-2022

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter131,040,03300100,0-1220921740000
2Z Ugljanin127,039,03300100,0-1193915970000
3H Logtenberg99,038,0320166,71164715980000
4F Voogt86,037,0320166,71194717000000
5D Elskamp77,036,0320166,7-1180417730000
6H Schutte74,035,0311150,0-1152914570000
7S Wissink68,034,00000 0 19720030
8G de Romph66,033,00000 0 19010030
9D Hovannesian62,031,0320166,71180116090000
10B Oegema62,032,0320166,7-1178517490000
11J van Garderen61,530,0311150,0-1144313230000
12H de Goede58,029,00000 0 17670030
13R Schuring56,028,00000 0 16980030
14D.A. van der Maarel54,027,00000 0 15720030
15H.J. van der Vegt52,026,00000 0 15610030
16J Nijhof50,025,00000 0 15000030
17J Flierman49,524,0311150,01131914520000
18H Busman47,023,0311150,0-1142912080000
19B Plooy44,022,00000 0 14920030
20W Beerthuis42,021,00000 0 14450030
21Chr Kruse40,020,00000 0 13500030
22M.N. Rodewijk38,019,00000 0 13490030
23E Bastiaannet34,018,0310233,31168715000000
24R den Uyl30,017,0310233,31157216330000
25P Guldberg28,015,0310233,31148915750000
26H Abels28,016,0310233,3-1139718340000
27B Kasteel26,014,0310233,31120913000000
28K Fiks13,013,030030,01125216470000
29W Dufoorte12,012,030030,0-197912460000