ronde 17

Partijen in Ronde 17 – 5-4-2022.

1J FliermanL.G.J. de Ruijter0-1
2D ElskampD Hovannesian½-½
3B OegemaZ Ugljanin1-0
4K FiksH Schutte1-0
5E BastiaannetW Beerthhuis0-1
6R SchuringChr Kruse1-0
7H BusmanFrans Voogt0-1

Afwezig

D.A. van der MaarelAfw met berichtB PlooyAfw met bericht
H TessemakerAfw met berichtB van der WeeGeen lid
H.J. van der VegtAfw met berichtR DoumaGeen lid
T CaljeGeen lidH AbelsAfw met bericht
R den UylAfw met berichtB KasteelAfw met bericht
H LogtenbergAfw met berichtA van DijkAfw met bericht
J van GarderenAfw met berichtS WissinkAfw met bericht
M.N. RodewijkAfw met berichtH de GoedeAfw met bericht
W DufoorteParing bye

Rangschikking na Ronde 17 – 5-4-2022 – Layout 1.

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter488,540,014121189,30214121870030
2D Elskamp426,539,01484271,40184217650210
3B Oegema382,838,01676362,50176617460100
4R den Uyl282,037,0631258,301699163301100
5K Fiks250,036,01354453,81161200040
6Z Ugljanin247,535,01142545,5-1163115780060
7D Hovannesian238,334,0732257,1-11609000100
8S Wissink229,033,0321083,312136202700140
9H Abels221,732,0422075,001863183400130
10R Douma219,831,0623158,30157400000
11J Flierman218,030,01654743,82141714520010
12H Schutte214,729,01326538,5-1154714890040
13W Beerthhuis210,328,01344546,2-1138415000040
14E Bastiaannet195,527,0732257,111312169700100
15R Schuring188,726,0421162,521708169800130
16H Logtenberg154,025,0411237,501618159101120
17H.J. van der Vegt149,524,0412150,001462156100130
18Chr Kruse142,223,01022630,00115500010
19J van Garderen137,322,0711521,4-11398130900100
20H Busman125,521,01013625,00130612080070
21B Kasteel121,020,0821531,30128400090
22Frans Voogt116,319,02200100,00195800020
23B van der Wee105,018,0210150,00163416770000
24D.A. van der Maarel95,717,01100100,0-11716157200160
25A van Dijk93,016,0210150,00 001140
26T Calje81,015,0201125,00180019000000
27M.N. Rodewijk80,014,0201125,00 001140
28W Dufoorte77,713,01010910,00127300110
29H Tessemaker64,512,0101050,0-11588161500160
30H de Goede47,711,00000 0 176200170
31B Plooy43,310,00000 0 149200170

Ronde 15

Partijen in Ronde 15 – 22-3-2022

1L.G.J. de RuijterK Fiks1-0
2R den UylD Elskamp0-1
3H SchutteH Abels½-½
4Chr KruseJ Flierman0-1
5E BastiaannetW Dufoorte1-0
B OegemaHandmatige paring bye

Rangschikking na Ronde 15 – 22-3-2022

PosNaamScoreWrdePrtWRVPrcSTPRBRtgAClByeAMBAZB
1L.G.J. de Ruijter421,540,012101187,50213121870030
2D Elskamp373,539,01273270,80184217650210
3B Oegema332,338,01465360,7-2177117460100
4Z Ugljanin256,037,0942355,61167415780060
5R den Uyl247,036,0631258,30169916330180
6S Wissink233,735,0321083,312136202700120
7H Abels230,834,0422075,001863183400110
8R Douma215,533,0623158,30157400000
9K Fiks212,732,01144354,5-1160400040
10J Flierman205,331,01454550,02141414520010
11H Schutte202,030,01226441,70154714890030
12D Hovannesian184,029,0631258,30157800090
13R Schuring169,328,0311150,011708169800120
14H Logtenberg165,527,0411237,501618159101100
15E Bastiaannet160,226,0522160,011385169700100
16H.J. van der Vegt149,825,0412150,001462156100110
17W Beerthuis145,024,01133540,91123015000040
18Chr Kruse133,723,0822437,50117000010
19B van der Wee121,322,0210150,00163416770000
20J van Garderen120,521,0711521,4-1139813090080
21D.A. van der Maarel107,720,01100100,0-11716157200140
22A van Dijk105,019,0210150,00 001120
23H Busman104,518,0913527,8-1130612080060
24T Calje90,717,0201125,00180019000000
25B Kasteel88,316,0821531,30128400070
26H Tessemaker78,515,0101050,0-11588161500140
27M.N. Rodewijk78,014,0201125,00 001120
28F Voogt66,313,01100100,01 00010
29H de Goede52,012,00000 0 176200150
30B Plooy47,711,00000 0 149200150
31W Dufoorte30,010,090090,0-171800010

Nipt verlies voor Eper schakers

In Zwolle heeft het schaakteam van De Zeven Pionnen met klein verschil van ZZS! verloren. Het werd 4,5 tegen 3,5 voor de Zwollenaren. Die klimmen daardoor naar de tweede plaats op de ranglijst.

De Epenaren traden aan met twee invallers en moesten bord twee wegens gebrek aan voldoende beschikbare spelers onbezet laten. Dat betekende meteen al een 1 – 0 achterstand. Desondanks kwam het Eper en Heerder team goed voor de dag. David Hovannesian speelde voor het eerst mee in een externe wedstrijd en won meteen zijn partij. Dat is een heel goed begin en het smaakt naar meer. Ook Henk Abels was weer van de partij, tot zijn eigen en tot ieders genoegen. Schaken is hij zeker niet verleerd en hij liet een mooie overwinning aantekenen. De derde zege kwam op naam van Dries Elskamp, die in vrijwel gelijke stelling profiteerde van een flinke misrekening van zijn tegenstander. Die kon dat maar matig waarderen, maar daar stoorden de Epenaren zich niet aan. Herman Schutte kreeg te maken met een geheel dichtgeschoven stelling. Remise was het logische gevolg.

De overige spelers aan Eper zijde moesten zich gewonnen geven: Sander Wissink, Berry Kasteel en Jan van Garderen. Kansloos waren zij ook zeker niet. Sander offerde een stuk voor aanval, maar zijn tegenstander verdedigde bekwaam en won uiteindelijk met een stuk meer. Berry kreeg eveneens kansen en leek op een gegeven moment beter te staan. Juist op dat moment deed Berry een mindere zet en moest zich uiteindelijk, net als Jan van Garderen, gewonnen geven.

Met nog twee wedstrijden te gaan zijn de Epenaren met vier punten uit vijf wedstrijden behoorlijk gezakt op de ranglijst. Naar verwachting moeten nog een aantal punten binnengehaald worden om degradatie te ontlopen. De volgende tegenstanders zijn ESV uit Ede en het Zutphens Schaakgenootschap.



Opnieuw zware nederlaag ZP

In en tegen Hoogland2 uit Amersfoort heeft het eerste team van De Zeven Pionnen wederom een enorme nederlaag moeten incasseren. Het werd in Amersfoort 7,5 tegen 0,5 voor de thuisploeg. Alleen Hans de Goede redde de eer met een remise.

Verrassend is de nederlaag voor de Eper schakers tegen Hoogland2 niet. De thuisploeg is met Apeldoorn1 favoriet voor het kampioenschap. Tegen Apeldoorn moest De Zeven Pionnen ook al een 7,5 tegen 0,5 score slikken. Mentale en psychische begeleiding hebben de schakers uit Epe dan ook niet nodig.
Het duel in Amersfoort was een inhaalwedstrijd. Vanwege corona kon de wedstrijd in januari niet gespeeld worden. De flinke afstraffing viel wel ietwat geflatteerd uit. Op meerdere borden gaven de Epenaren hun voordeel weg. Sander Wissink gaf in overwegende stelling een stuk weg en ook Dries Elskamp blunderde in een goede stelling. Alleen Hans de Goede voorkwam een clean cheat door een verdienstelijke remise aan te tekenen. Behalve Wissink en Elskamp verloren ook Wouter Beerthuis, Harry Logtenberg, Berry Kasteel, Herman Schutte en Jan van Garderen hun partij.

Na vier competitiewedstrijden staat de Eper ploeg met 4 punten in de middenmoot.




Eerste ronden rapidcompetitie

De eerste drie ronden van de rapidcompetitie zijn gespeeld. Vanwege corona en de beslissende wedstrijd van het Nederlands elftal waren er slechts twee poules van vier spelers. De uitslagen:

Poule 1:

1.Luuk de Ruijter 3 punten

2. Henk Abels 1,5

3. Dries Elskamp 1

4. Jan van Garderen 0,5

Poule 2:

1. Bartelo Oegema 2 punten

2. Zeko Ugljanin 2

3. David Hovannesian 2

4. Hans Busman 0

Klaas Fiks was oneven en krijgt 2 punten.